Masy asfaltowo-kauczukowe

Podczas procesu pigmentacji płyty barwione są w masie i utwardzane żywicą, dzięki czemu stają się odporne na działanie promieni UV, jednocześnie wyeliminowana jest groźba łuszczenia się barwnej powierzchni. Bitumer masa asfaltowo-kauczukowa, należąca do nowej generacji – doskonale znanych w Polsce środków zabezpieczających przed wilgocią. Masa hydroizolacyjna do dachów zapewnią łatwy i skuteczny sposób zabezpieczenia bitumicznych pokryć dachowych przed degradacją ( żywica poliuretanowa) Profesjonalne systemy ochrony wokół domu, izolacja tarasów i balkonów… Poza remontem dróg masa na zimno wykorzystywana jest również do różnorodnych prac konserwacyjnych i renowacyjnych. Pozwala na przykład na sprawne łatanie krawędzi oraz rozkuć niezbędnych do tworzenia trwałych sieci elektrycznych, oraz wodociągowych.

Może to być wilgoć, która nie wywiera parcia hydrostatycznego oraz wilgoć wywierająca takie parcie. W pierwszym przypadku jest to woda podciągana kapilarnie przez grunt lub też woda opadowa, która bez większych oporów przenika przez grunt mało spoisty. Wymagany jest tu współczynnik przepuszczalności wody min {0|zero},01 cm/s. Brak istotnego parcia hydrostatycznego można osiągnąć również przy gruntach spoistych, jednak pod warunkiem stosowania pionowych warstw odsączających, które kierują wodę do poprawnie działającego drenażu. W innych przypadkach mamy do czynienia z parciem hydrostatycznym, które zależy od wysokości słupa wody gruntowej.

Używa się ich do renowacji bitumicznych pokryć dachowych. Błyszcząca powierzchnia odbija promienie słoneczne, dzięki czemu dach nagrzewa się w mniejszym stopniu. Masy asfaltowo-kauczukowe stosuje się w temperaturze od + 5 do + 30°C. Niektóre wzbogacone są włóknami zbrojącymi, dzięki którym można je nanosić na lekko wilgotne podłoża.

Gotowe masy bitumiczne stosowane są do wykonania skutecznej hydroizolacji. Środki bitumiczne do hydroizolacji dróg, fundamentów czy dachu dostępne są w różnych marketach budowlanych czy hurtowniach. W Bitumer mamy produkty od najlepszych, sprawdzonych producentów, a nasi specjaliści chętnie udzielają profesjonalnych porad. W asortymencie wielu sklepów dostępne są również masy renowacyjne. To preparaty, które modyfikuje się kauczukiem syntetycznym. Dzięki masom renowacyjnym jesteśmy w stanie skutecznie pozbyć się różnego rodzaju ubytków, które pojawiły się na papie.