Poradnictwo przed i poporodowe w ramach szkoły rodzenia

Podczas zajęć pomaga zrozumieć jak funkcjonuje dno miednicy oraz co robić by uniknąć takich dolegliwości jak nietrzymanie moczu, obniżenie narządu rodnego, cystocele, rektocele, enterocele, hemoroidy, wypadanie macicy. Badanie umożliwiające rozpoznanie cukrzycy ciążowej, czyli przejściowego pogorszenia metabolizmu glukozy, które pojawia się właśnie w czasie ciąży. Dzięki oznaczeniu poziomu glukozy na czczo można ocenić nieprawidłowości gospodarki węglowodanowej organizmu.

Odbyłam wolontariat na oddziale położniczym i w poradnii laktacyjnej Szpitala św. Specjalizuję się w rozwiązywaniu problemów laktacyjnych i edukacji przedporodowej w zakresie laktacji. Poszerzam swoją wiedzę i umiejętności odbywając specjalizację rodzinną dla położnych oraz uczestnicząc w licznych konferencjach i szkoleniach. W wolnym czasie lubię bawić się w kuchni i gotować potrawy z czterech stron świata, nadrabiać zaległości w literaturze fantastycznej i podróżować. Zajęcia szkoły rodzenia najlepiej zacząć w 28 – 30 tygodniu ciąży. Jestem dyplomowaną położną i od 21 lat prowadzę Szkołę Rodzenia online , w której edukuję i wspieram przyszłych rodziców.|

Powstała w trudnych czasach bo jej początki sięgają przemian społeczno-gospodarczych Polski. Nie zabrakło jednak zapaleńców i fundacja powstała.|W ramach kontraktu z NFZ realizuję bezpłatną, kompleksową opiekę nad kobietą w każdym okresie jej życia. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą zabiegów fizjoterapeutycznych dla Mam. Narodziny dziecka to jeden z najważniejszych momentów w Waszym życiu. Do każdego z naszych pacjentów podchodzimy indywidualnie – bardzo nam zależy, abyś w tym szczególnie trudnym czasie mogła/mógł liczyć na naszą pomoc i wsparcie!

Tak szerokie doświadczenie pozwala jej zrozumieć kobietę z każdym problemem dotyczącym ciąży, porodu i macierzyństwa. Zapewniamy opiekę i poradnictwo przed i poporodowe w ramach szkoły rodzenia. Kurs indywidualny dla Mam w kolejnej ciąży – stacjonarnie lub online – umów się z położną na dogodne terminy zajęć. Prowadzimy kursy ONLINE w formie spotkań “na żywo” z położną i specjalistami oraz kursy stacjonarne w naszych placówkach w Gdyni i w Gdańsku. Zajęcia prowadzimy w małych grupach, żeby skutecznie skupić się na każdej parze i przygotować praktycznie do porodu i macierzyństwa.

Omawiamy także zalety oraz przeciwwskazania porodu rodzinnego, czyli obecności taty na sali porodowej. Będą też zajęcia poświęcone pielęgnacji noworodka oraz nauka karmienia piersią. U nas mogą Państwo zapisać się na warsztaty o zdrowiu podczas ciąży, specjalny masaż dla przyszłych matek i o wiele więcej. Przygotowaliśmy także zajęcia fitness, pomagające pozbyć się nadwagi po urodzeniu dziecka, a także lekcje wiązania chust, dzięki którym będzie można nosić malucha przy sobie, a jednocześnie mieć wolne ręce. Niezwykle istotny jest też oferowany przez naszą szkołę rodzenia z Poznania kurs pierwszej pomocy niemowlętom, dzięki któremu możemy nawet uratować im życie w nagłej sytuacji. Oferujemy również profesjonalne badanie KTG, umożliwiające wczesne wykrycie ewentualnych niebezpieczeństwa dla płodu, oraz dokładny pomiar bilirubiny. W ramach naszej oferty bezpłatnej, zapewniamy między innymi kurs edukacji przedporodowej, na którym przyszła mama dowie się, jak najlepiej przygotować się do rozwiązania.|Starszaki ze swoją wychowawczynią, Panią Elżbietą Gasz, z przedszkola w Zębowicach co miesiąc odwiedzają naszą bibliotekę.

Tym razem spotkanie poświęcone było pięknej porze roku jaką jest wiosna. Dzieci chętnie same opowiadały o wiośnie, posłuchały wierszyków, odgadywały zagadki. Wspólnie opisano wygląd bociana, dzieci zaprezentowały jak bociek stoi na jednej nodze, „klekotały” jak bocian, a także „kumkały” jak żabki.|Podobne wsparcie można spotkać u psychoterapeuty. Postawienie prawidłowej diagnozy logopedycznej wymaga czasu, dlatego każdy rodzic powinien uzbroić się w cierpliwość. Logopeda na podstawie zebranego przez siebie materiału będzie mógł trafnie określić dziecka. Może też zalecić badania specjalistyczne u neurologa, psychologa czy laryngologa, którzy swoją oceną ułatwią stawianie prawidłowej diagnozy.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu w godzinach popołudniowych. Kurs trwa około 6 tygodni, zajęcia rozpoczynają się spotkaniem organizacyjno-informacyjnym, którego termin podawany jest w aktualnościach Centrum Służby Rodzinie.

W godzinach od 7.00 do 17.00 od poniedziałku do piątku wykonywane są badania ambulatoryjne oraz planowe, płatne. W godzinach od 7.00 do 12.00 od poniedziałku do piątku wykonywane są badania ambulatoryjne oraz planowe. W pozostałych godzinach oraz w soboty, niedziele i święta wykonywane są badania pilne w ramach dyżuru. W żoliborskiej przychodni przychodni wystartowały zapisy do innowacyjnej szkoły rodzenia Izabeli Dembińskiej, wybitnej położnej i psycholog, autorki bestsellera „Rodzić można łatwiej”. Kobiety są świadome swoich praw i będą się domagały w szpitalach pierwszego i najważniejszego w życiu kontaktu ze swoim nowonarodzonym dzieckiem. I bardzo dobrze – mówi Teresa Markowska, położna, koordynująca białostocką Szkołę Rodzenia.|Rocznie w rudzkim szpitalu na świat przychodzi około 2 tysiące dzieci.

Bezpłatna Szkoła Rodzenia Mama i Noworodek działa w Gdańsku od 20 lat. Specjalistki z zakresu położnictwa przygotowują kobiety ciężarne do porodu i całe rodziny do opieki nad nowordkiem. Poza nauką, czas spędzony w szkole to możliwość nawiązania więzi między przyszłymi rodzicami i personelem.|Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Więcej informacji w naszej polityce prywatności. Do zakażenia wirusem HIV może dojść nie tylko poprzez kontakty seksualne, ale również u stomatologa, w gabinetach kosmetycznych czy zakładach fryzjerskich. Badanie to u kobiet ciężarnych jest tak ważne, ponieważ w przypadku wykrycia wirusa, podjęcie szybkiej terapii minimalizuje ryzyko przeniknięcia wirusa poprzez łożysko do płodu.